V minulých dílech jste viděli

Umělecká mládež našeho města mezi sebou už od nepaměti soupeří pod záštitou dvou vzdělávacích institucí. První tábor patří pod uměleckou akademii, která je plná pravidel, přísných řádů, teoretických termínů, zákazů a příkazů. Její studenti precizně ovládají vše, co si pod pojmem „souborná umění“ můžeme představit. Chybí jim ale umělecké srdce, umění mají naučené, ale k tomu, aby ho také cítili a dovedli si ho i užívat, je bohužel nikdo z pedagogů nevede. Naproti tomu žáci ateliéru souborných umění dokáží umění cítit a prožít. Teoretické termíny jim nic neříkají, výuka jim ale dává prostor pro jejich vlastní projekty, které zdánlivě nemusí s tradičním uměleckým polem vůbec souviset. Nevraživost mezi školami je cítit na každém jejich společném setkání, studenti na sebe pohlíží skrz prsty. Možná právě proto, že ti druzí mají přesně to, co jim samotným chybí. Ovšem nástup do druhého pololetí jejich cesty propojí mnohem těsněji. Z finančních důvodů se školy musely spojit v jednu. Pokud se tento způsob neosvědčí, mohla by tak definitivně skončit výuka souborných umění v tomto městě. Celkem 7 studentů tak musí vytvořit fungující ročník, k jehož vedení, a hlavně stmelení, je povolán zbrusu nový pedagog. Zda-li se mu to podaří, a jak, se dozvíte v seriálu MUSE.

Pilotní dvojdíl (29.2.2012)

Sloučení Akademie a Ateliéru mělo silnou odezvu u obou skupin studentů, kteří se nám postupně představili. Sourozenci Kiki a Oskar mají obavy, ale i očekávání. Mezi Valerií a Nelou proběhl první konflikt, aniž by věděly, že spolu budou trávit celý rok v jedné budově, dost možná i lavici. Zatímco Valerie pohrdá všemi a nebojí se to dávat najevo, Nela se těší a vidí ve sloučení svou šanci. Náš (zatím jediný) zamilovaný pár vypadá idylicky, ale i Karin se cítí ohrožena a tak se neváhá poradit s Liborovou matkou Sandrou (televizní vědmou Kassandrou). Sandra ji ujistí, že určitě něco vymyslí. Propletou se i další osudy. Sandra se po svém věšteckém okénku potkává v televizi s novou kantorkou a televizní moderátorkou Erikou.Když zjistí, že Erika bude učit na n…ově sloučené škole chce Libora protlačit k televizi a zavázat si tak Eriku.Erika se snaží Sandru i Libora odbýt. Blíží se první školní den a setkání všech. Napětí by se dalo krájet. Setkává se společně i nový učitelský sbor a psycholožka.Mladý pohledný učitel Tomáš to nebude mít v obklopení žen lehké.Navíc musí za nepřítomnou ředitelku Taťánu vyřídit i formální záležitosti a uvítat nové studenty.Setkání studentů j epodle očekávání provázené směsí rozporuplných pocitů.Jak to všechno může dopadnout?Kdo využije své šance a kdo bude mít jen problémy?To a ještě mnohem více se dozvíme v příštích dvou dílech, jejiž děj můžete ovlivnit i vy…

2. a 3. díl (30.3.2012)

Paní ředitelka Taťána se vrátila z taneční stáže z Ria de Janeiro a nestačila se divit, v jakém stavu našla nejen svou kancelář. První do rány jí přišel atraktivní, ale poněkud volnomyšlenkářský učitel Tomáš. Ten jí postupně seznámil s žáky a s jejich prací, kterou jim zadal. Taťána si začala utvářet své mínění o studentech i o učitelích a vznikaly symatie i antipatie. Rozporuplné Taťániny dojmy ještě korunovalo setkání s předsedkyní sdružení rodičů, kterou nebyl nikdo jiný, než Sandra, matka Libora. Ty dvě se spolu znají z dřívějších let, ale co se stalo v minulosti a čím se protly jejich životy se budeme ještě postupně dozvídat v dalších dílech. Sandra navrhla Taťáně, že když občas pomůže jejímu synovi, ta…k by mohla pro školu díky svým známostem v televizi zařídit stadion a další vybavení. Taťána i proti svému původnímu přesvědčení o tom začín uvažovat. …Studenti, kteří byli rozděleni do dvou nesourodých skupin začali vytvářet své projekty podle neotřelého a moderního zadání od učitele Tomáše. Libor byl odloučen od Karin a neměl to se svým antitalentem, s nadšenou Nelou a neustále otrávenou Valerií lehké, obzvlášť, když měli ztvárnit Romea a Julii v němé grotesce. Na druhé straně trpěla i tanečně nadaná Karin, která si nevědla rady s excentrickým Oskarem, který sice umí zaujmout svým oblečením a stylem, ale s baletem se spíše trápí. Oskar dokonce uvažoval o ukončení studia. Ani nebohé Kiky nestačilo její nadšení. … Po tomto projektu se smíšenými pocity odjeli studenti a část učitelského sboru na soustředění do přírody, aby se jim lépe pracovalo a ztmeloval se kolektiv. Na to se velmi těšila Nina, která si připravila spoustu her a cvičení, jaké však bylo její zklamání, když zjistila, že bude muset řešit spíš jiné věci. První noc se zkomplikovala tím, že Libor vytáhl láhev s alkoholem, kterou mu vnutila jeho matka Sandra spolu s dalšími pěti zavazadly, v naději, že mu to pomůže zapadnou a sblížit se s ostatními. Nebohý Libor však usnul sám a láhev mu sebral Oskar, ale ani on si s láhví moc neužil. Byla to Kiky, kdo jí skoro celou do sebe hodil a protože neuměla pít alkohol s mírou, ráno to mělo velmi nepříjemné a bolavé důsledky. Noční vodkový dýchánek byl díky jejím obtížím odhalen a po neočekávaném příjezdu přísné Eriky měl být i potrestán. Ovšem stalo se něco, s čím málokdo počítal a co bylo účelem soustředění. Pod hrozbou Kikyna vyloučení se za Kiky postavili i všichni ostatní studenti s mušketýrským heslem “ jeden za všechny a všichni za jednoho“. Jak to všechno dopadne, kdo bude nebo nebude vyloučen, nebo postižen kárnými prostředky? Půjde někdo z kola ven? A jak bude pokračovat soustředění? Co toto ztmelení udělá se vztahy mezi studenty a co teprve mezi učitelským sborem? Těšte se s nami na další díl, jehož děj můžete ovlivnit i vy.

MuSe logo

Řekli jsme...

“Píšu si – říká ne, ale myslí možná.”

- Pavel

Z galerie

dsc_3532 dsc_4588

Jsme vidět...

Líbíme se ti…?

Na Facebooku se můžeš přidat ke skupině Improvariace a na Youtube si přihlásit odběr novinek. Budeš tak vždy ihned informován(a) o novém představení, nebo zajímavém videu, které jsme připravili.

Facebook - Skupina Improvariace

YouTube - Skupina Improvariace